Apie projektą

Projektas „Atviras kodas: PILIETIS“ pasitiki jauniausiais Lietuvos piliečiais – moksleiviais


Kas tai?

Projektas „Atviras kodas: PILIETIS“ – tai nuosekliai įgyvendinama jungtinių pajėgų (žr. toliau: kas vykdo?) iniciatyva atkreipti vyresniųjų klasių moksleivių (nuo 14 m.) dėmesį į jų dideles ir realias galimybes patiems gerinti savo aplinką, kurioje jie ar artimi žmonės gyvena, mokosi, dirba, kasdien vaikšto šaligatviais, vedžioja šunelius, laukia žalio šviesoforo...


Koks tikslas?

Visur tik ir girdi, kaip visus viskas užknisa. Taigi projektas, remdamasis pamatine piliečio idėja ir pilietiškumo principais, siekia, kad gražūs, energingi, kūrybingi, aktyvūs jauni žmonės – būtent Lietuvos moksleiviai – patys imtųsi iniciatyvos atknisti tai, kas juos labiausiai užknisa, t. y. – spręsti jų pastebėtas, įvardytas problemas. Juk kartais didelę problemą galima išspręsti tiesiog vietoje pastačius šiukšlių dėžę! (Žr. Kas užknisa?)

Dar vienas projekto tikslas – Lietuvos mokytojams suteikti reikalingų kompetencijų moksleivių pilietiškumui ugdyti. Ir ne bet kaip, o neformaliom priemonėm: tai reiškia, ne kontroliniais darbais, bet savo kailiu, patirtimi, kad išliktų visam gyvenimui!

 

Kaip viskas vyksta?

Projektas vyksta dvejus metus.

Pirmieji – 2011/2012 mokslo metai:

  • Moksleiviai dalyvauja pilietinų iniciatyvų skatinimo dirbtuvėse.
  • Jie buriasi į komandas ir kuria planą, kaip išspręsti kokią nors užknisančią jų aplinkos problemą.
  • Komanda registruoja savo iniciatyvą svetainėje www.placiau.lt, kad būtų pastebėti, įvertinti ir net apdovanoti.
  • Moksleiviai įgyvendina savo iniciatyvą, o jiems padeda projekto ekspertų parengtas Idėjų brandinimo ir įgyvendinimo gidasBe to, teikiamos konsultacijos.
  • Vyksta pilietiškumo seminarai mokytojams.

Antrieji – 2012/2013 mokslo metai:

  • Atliekama moksleivių pilietinių iniciatyvų metu iškeltos problematikos, naudotų metodų bei priemonių analizė.
  • Projekto ekspertai, remdamiesi analize, parengia metodinę priemonę mokytojams (taigi pritaikomas principas „iš apačios į viršų“). Metodinė priemonė išleidžiama kartu su kompaktine plokštele. Priemonę galės naudoti ir ateities kartos.
  • Vyksta finalinis projekto renginys, kuriame susitinka visi iniciatyvas vykdę jaunieji piliečiai. Jų laukia ne tik šventinis koncertas, bet ir malonus siurprizas.


Kas vykdo projektą?

Neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“.

Partneriai:  Viešoji įstaiga Lygių galimybių plėtros centras, Viešoji įstaiga „Europos namai“, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija, VšĮ „Profat“.

Projektas finansuojamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ įgyvendinimo VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.

 

Daugiau informacijos:

Projekto vadovė Vilma Smaliukienė,
Neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“
Konstitucijos pr. 25, Vilnius,
tel. 8–5 273 06 24, 
fax. 8–5 272 56 51,

vilma.s@lvjc.lt 
www.paciau.lt