Pakeisk mąstymą: alkoholis žudo


Vilniaus licėjaus moksleiviai iš IId klasės (komandos pavadinimas „TGTK Team“) siekia atkreipti dėmesį į nepilnamečių alkoholizmo problemą ir imasi iniciatyvos vykdyti visuomenės švietimo akciją-eksperimentą „Pakeisk mąstymą. Alkoholis žudo“. 

Anot moksleivių, „ne paslaptis, kad dažnai nepilnamečiams alkoholio nuperka tiesiog gatvėje paprašyti suaugę žmonės“. Todėl iniciatoriai sau kelia tikslą išsiaiškinti, kokia dalis suaugusiųjų sutinka tokiu būdu „padėti“ paaugliui ir nori paskatinti juos susimąstyti.

Šiam tikslui pasiekti moksleiviai pasirinko originalų kelią: jie atliks viešą eksperimentą, kurio rezultatai, kaip tikimasi, atskleis tikrąją šios ydingos praktikos mastą. „Eksperimento metu prašysime suaugusiųjų nupirkti mums alkoholio. Esame pasiruošę lapelių su faktais apie paauglių alkoholizmą, kuriuos įteiksime sutikusiems nupirkti alkoholio žmonėms.

Tiems, kurie atsisakys, padėkosime, kad jis/ji sutiko apsaugoti paauglį, tačiau paklausime, ar pats pagalvoja apie savo sveikatą bei visuomenės gerovę ir nepiktnaudžiauja alkoholiu?“

Tai ne vienintelis moksleivių eksperimento scenarijus. Iniciatoriai ir patys imituos alkoholinių gėrimų pirkimą ir taip tikrins, kaip į tokį jų elgesį reaguoja kiti pirkėjai.

„Tikimės, jog tokia akcija paskatinsime suaugusiuosius pamąstyti ne tik apie alkoholizmo problemą, bet ir apie jo žalą paaugliams, prie kurios dažnai prisideda ir jie patys, sutikdami nupirkti alkoholio.“ – rašoma iniciatyvos registracijos anektoje.

Moksleiviai tikisi šį eksperimentą įgyvendinsiantys patys savo jėgomis. O jeigu prireiktų pagalbos, tikisi jos sulaukti iš savo mokytojų.