ĮGYVENDINTA: Būti žmogumi: visi už vieną ir visus


Skuodo rajono, Mosėdžio gimnazijos trečiosios gimnazijos klasės (3b) moksleiviai – jau beveik abiturientai, bet siekdami mokslų aukštumų nepamiršta ir svarbiausių dalykų – jautrumo artimui, meilės, šilumos, draugiško dėmesingumo. 

Moksleiviai kartu su via mokyklos bendruomene įgyvendino savo iniciatyvą „Būti žmogumi“, kurios tikslas buvo (ir tebėra) padėti sergančiam savo klasės draugui ir visiems kartu su juo ligoninėje gulintiems vaikams.

Mosėdžio gimnazistai organizavo labdaros akciją, į kurią įsitraukė visi mokyklos moksleiviai, mokytojai, tėvai. Akcijos metu surinktą, anot iniciatorių, „fantastiškai gražią pinigų sumą“ jie padovanojo sergančio klasės draugo Povilo tėvams. Taip pat moksleiviai kartu su mokytojais ir tėvais pagamino daug įvairių rankdarbių, atvirukų, kuriuos įteikė Kauno klinikinės ligoninės medicinos seserims, o šios išdalijo gimnazistų linkėjimus visiems kartu su Povilu besigydantiems vaikams. 

Tokios iniciatyvos prasmė ir nauda neįtikėtinai didelė. Pirmiausiai gimnazistai patikėjo, kad gerumas, dėmesingumas ir artimo meilė gali gydyti geriau nei vaistai. Taip pat jie tiki, kad mažos, bet nuoširdžios dovanos ir dėmesys jų bendraamžiams suteikė džiaugsmo. Iniciatoriai sako: „Čia mes nesustosime ir galvojame dalintis gerumu rengdami panašią akciją ir kitais metais“.

Prie moksleivių iniciatyvos įgyvendinimo prisidėjo visa gimnazijos bendruomenė: moksleiviai, mokinių tėveliai, klasės auklėtoja, pavaduotoja ugdymui, direktorė. Apie šią Mosėdžio gimnazistų iniciatyvą rašė LR Švietimo ir mokslo ministerijos laikraštis „Švietimo naujienos“, taip pat užsiminta rajoniniame laikraštyje „Mūsų žodis“, gimnazijos tinklapyje.

 

Iniciatyvos aprašymas čia