Mokytojai kviečiami dalyvauti kelių ciklų mokymuose


Neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“ kviečia mokytojus, klasės auklėtojus, socialinius pedagogus, neformaliojo ugdymo pedagogus, nevyriausybinių organizacijų atstovus –   t. y. švietimo sistemos darbuotojus – dalyvauti mokymuose.

Seminarų metu autoritetingi, įdomūs, patyrę neformaliojo ugdymo ir patirtinio mokymo(si) treneriai ne tik teoriškai pristatys problemas, bet kartu su dalyviais surengs naudingas patirties treniruotes, diskusijas, pakvies į spekuliacinius-socialinius žaidimus, pateiks daug naudingų pavyzdžių, pristatys metodus, kaip konkrečias temas pristatyti moksleiviams, jaunimui, kaip spręsti konfliktus.

Mokymų temos: tautinis identitetas; demokratinės vertybės; pagarba; socialinis solidarumas.

Seminatrų treneriai. Kiekvieną iš keturių mokymų temų seminaruose pristatys specialiai pasiruošusios trenerių komandos. Viena komanda dirbs Vilniuje, kita – Klaipėdoje. Išsamus trenerių aprašymas.


Kokia tvarka mokymai vyks?

Siekiant užtikrinti projekto tęstinumą ir veiksmingumą, rekomenduojama, kad iš tos  pačios ugdymo įstaigos mokymuose dalyvautų po 3–5 mokytojus, dirbančius su 14–18 m. moksleiviais. Bendra mokymų trukmė – 32 akademinės valandos. Mokymų dalyviams bus įteikti pažymėjimai. Mokymai yra nemokami. Organizatoriai apmoka dalyvių apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas. Mokymai suskirstyti į tris etapus: du intensyvūs seminarų ciklai ir praktinis savarankiškas įgūdžių lavinimo etapas.

Pirmasis seminarų ciklas – tai dviejų dienų (16 akad. val.) mokymai, skirti dviems temoms aptarti. Šie mokymai bus surengti Vilniuje ir Klaipėdoje (pildant anketą galima pasirinkti, kuriame mieste dalyvauti). Pirmojo ciklo mokymai vyks 2012 m. balandžio 2–3 d. ir 4–5 d. (anketoje pažymėti pageidaujamą datą). Pirmenybė rinktis bus teikiama tiems mokymų dalyviams, kurie užsiregistravo iki 2012 m. sausio 5 d.

Savarankiškas įgūdžių lavinimas – tai praktinė mokymų dalis, kuri vyks kiekvieno mokymų dalyvio darbovietėje (mokykloje ar kitoje ugdymo įstaigoje). Mokymuose dalyvavę pedagogai savarankiškai inicijuos ir atliks praktines užduotis. Praktinis etapas turi būti įgyvendintas iki antrojo mokymų ciklo pradžios.

Antrasis seminarų ciklas – tai dviejų dienų (16 akad. val.) mokymai, skirti dviems temoms aptarti. Šie mokymai, kaip ir pirmojo ciklo, bus surengti Vilniuje ir Klaipėdoje (anketoje galima pasirinkti, kuriame mieste dalyvauti). Antrasis mokymų ciklas vyks 2012 m. rudenį. Tikslios datos derinamos ir užsiregistravusiems mokymų dalyviams bus praneštos el. paštu rugpjūčio mėnesį.

 

Kaip patekti į mokymus?

Jei dar neužsiregistravote, skubėkite pildyti registracijos anketą ir siųsti ją Jolantai Markevičienei el. paštu jolanta@lvjc.lt arba adresu: Neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“, Konstitucijos pr. 25, LT-08105, Vilnius.

 

Apie projektą

Mokymai yra projekto „Atviras kodas: PILIETIS“ dalis.

Projekto tikslas – didinti mokinių motyvaciją ir galimybes patiems inicijuoti aktyvaus pilietinio dalyvavimo veiklas, o pedagogams suteikti reikalingų kompetencijų moksleivių pilietiškumui ugdyti.

Projektas finansuojamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.

Daugiau informacijos projekto svetainėje www.placiau.lt 

Kontaktinis asmuo:

Jolanta Markevičienė,
Projektų vadovė,
Neformaliojo švietimo projektų skyrius,
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras
Konstitucijos pr. 25, LT-08105 Vilnius
Tel. (8 5) 272 5319, 8 687 69703
El. p. jolanta@lvjc.lt