Įgyvendinta: Gražesnis miestelis – gražesnis pasaulis!


Kretingos rajono Salantų gimnazijos Iniciatyvių moksleivių klubas (IMK), kuriam priklauso 7 beveik abiturientai, pasiekė savo tikslą – pagražino savo miestelio aplinką, sumažino šiukšlių kiekį, sukūrė jaukią, jaunatvišką urbanistišką atmosferą. 

Moksleiviai sugalvojo atnaujinti senas nereikalingas miesto šiukšliadėžes ir pastatyti jas labiausiai užterštose vietose. Tokia moksleivių iniciatyva paliko įspūdį miestelio bendruomenės nariams, kurie su smalsumu ir džiaugsmu palaikė jaunimą.

Aktyvūs jaunuoliai pradėjo nuo bendraminčių paieškų ir problemos aptarimo su gimnazijos direktoriumi. Direktorius moksleiviams skyrė patalpas, kuriose būtų galima meistrauti, kurti idėjas.

Iniciatoriai kreipėsi ir į miestelio seniūną, kuris tapo pagrindiniu projekto rėmėju (skyrė pinigų šiukšlinėms, dažams, varžtams ir pan.)

Kad šiukšlių dėžės nebūtų vienspalvės ir nuobodžios, iniciatoriai paprašė pagalbos mokyklos mokinių, kurie yra įgudę grafiti piešėjai. Jie šiukšlines nudažė pagal savo pačių sukurtus eskizus.

Šia iniciatyva susidomėjo ir žurnalistai iš rajono laikraščio „Pajūrio naujienos“. Moksleiviams padėjo mokytoja Vilma Gedvilienė ir mokytojas Rimantas Jonušas, Salantų gimnazijos direktorius Vaidutis Butkus, Salantų miestelio seniūnas Kazimieras Galdikas, mokiniai Andrius Beniušis ir Laurynas Paulauskas.

Iniciatyvos aprašymas čia