Įgyvendinta: Bendruomenių diena „Visi skirtingi – tuo ir turtingi“


2012 m. gruodžio 14 d. Raseinių Šaltinio pagrindinėje mokykloje vyko visai mokyklos bendruomenei reikšmingas renginys – bendruomenės diena „Visi skirtingi – tuo ir turtingi“, kurią organizavo moksleiviai. 

Iniciatyvos tikslas buvo sukurti jaukią aplinką, suburti skirtingas bendruomenės kartas, pabūti kartu, pabendrauti vieniems su kitais.

Pirmiausiai iniciatoriai atliko apklausą, kokie yra mokyklos mokinių, jų tėvelių, senelių, globėjų, seserų ir brolių pomėgiai. Po to vyko įvairūs neformalūs susitikimai, kurių metu moksleiviai diskutavo ir sprendė, kurios klasės jungsis į koncentrus, o kurios bendruomenės dieną praleis tik su savo klasės draugais ir jų šeimos nariais. Renginio dieną į mokyklą rinkosi ne tik moksleiviai, mokytojai, administracija, aptarnaujantis personalas, bet ir mokinių artimieji.

„1–4 klasių mokiniai gamino kalėdines dekoracijas ir jomis puošė mokyklos vidinį kiemelį bei eglutes prie mokyklos įėjimo. 5a ir 5c karpė karpinius ir jais puošė aktų salę.

5b savo klasėje gamino papuošalus bei atvirukus Kalėdoms. 5d darė kalėdinius skirtukus. 6a gamino ir kepė kalėdinius meduolius, 6b gamino suvenyrus iš vilnos, 6c – įvairius rankdarbius. Septintokai dalyvavo tėvelių M. Kliknos ir J. Šimaitienės surengtoje užduočių popietėje. Aštuntokai sporto salėje rengė šeimų netradicinių rungčių varžybas. O devintokai ir dešimtokai gamino atvirukus.“ – Rašome iniciatyvos ataskaitoje.

Moksleiviai tiki, kad ši bendruomenės diena taps mokyklos tradicija. Renginys, anot jų, padėjo visiems moksleiviams suprati, kad jie yra ne tik mokyklos mokiniai, „bet ir svarbi bendruomenės dalis, jos kūrėjai, atsakingi už jos raidą ir identiteto išsaugojimą“. Mokytojai džiaugiasi, kad šis renginys sustiprino tėvelių-globėjų ryšius su mokyklos bendruomene.

Moksleiviams daug padėjo mokytojai.

Iniciatyvos aprašymas čia