Įgyvendinta: „Atšvaitai mūsų draugai“


Raseinių rajono Šiluvos vidurinės mokyklos dešimtokai įgyvendino pilietinę iniciatyvą, kad mokiniai būtų matomi ir saugūs kelyje tamsiu paros metu. 

Iniciatoriai apskaičiavo, kad net apie 70 proc. jų mokyklos mokinių yra ne vietiniai ir kasdien vyksta į mokyklą iš atokesnių gyvenviečių. Dešimtokai ėmėsi atkreipti vaikų dėmesį į keliuose tykančias grėsmes ir įgyvendino atšvaitų populiarinimo akciją.

Apsisprendę dėl iniciatyvos, moksleiviai ėmė ieškoti rėmėjų atšvaitams įsigyti. Akcijos dieną atšvaitus ir kitas šviesą atspindinčias priemones dalijo mokyklos mokiniams (išdalinta 220 atšvaitų, 27 krepšiai, 15 liemenių, 6 žibintuvėliai; 20 knygelių liko žmogaus saugos pamokoms ir klasių valandėlėms), surengė trumpą paskaitą apie tai, kaip taisyklingai naudoti atšvaitus. Taip pat suorganizavo mokyklos mokinių susitikimą su policijos pareigūnais, kurie vaikams įdomiai ir išsamiai papasakojo apie saugų eismą.

Iniciatoriai parengė ir išdalijome lankstinukus „Eikime saugiai ir atsakingai“. Iniciatyvos ataskaitoje rašoma, kad ši iniciatyva nebuvo vienkartinė. Vyresnieji moksleiviai ir toliau stebi mokinius, draugiškai pataria, primena segėti atšvaitą.  

Žinutė apie šią moksleivių iniciatyvą buvo paskelbta mokyklos laikraštyje „Šilo aidai“ (gruodžio 10 d. Nr. 2) ir rajono laikraštyje „Alio, Raseiniai“ (gruodžio 20 d., Nr. 51, p. 19).

Dešimtokams padėjo žmogaus saugos mokytoja Renata Šauklienė, specialioji pedagogė Sigita Šedienė, socialinis pedagogas Ramūnas Kalinauskas. Taip pat jei dėkingi rėmėjams: Šiluvos bendruomenei, Šiluvos parapijai, Raseinių kelių policijai, p. A. Pranckevičienei ir p. R. Bazilevičiūtei.

Iniciatyvos aprašymas čia