Įgyvendinta: Jaunimui reikia vietos


Šalčininkų rajono Jašiūnų M. Balinskio vidurinės mokyklos devintokai ėmėsi iniciatyvos sukurti laisvalaikio erdvę jaunimui. 

Išrinkti problemą Jašiūnų jaunimui nebuvo sunku, nes jau seniai jaunimas šiame miestelyje neturi vietos. „Kultūros namai nedirba, nerengiami šokiai, jaunimas priverstas rinktis aikštėje prie mokyklos ar automobilių aikštelėse. Aišku, vasarą ar pavasarį, atviras dangus yra puikus. Bet ką daryti žiemą, kai sninga, ar rudenį, kai lyja?“ Iniciatoriai išsikėlė sau tikslą: „Mes nusprendėme surasti vietą jaunimui, kur jie galėtų bendrauti, kartu spręsti problemas, rengti filmų seansus, konkursus, kurti ir pan. Mūsų tikslas buvo surasti kokią vietą, salę ar kabinetą, kur galėtų rinktis jaunimas vakarais.“ – rašoma iniciatyvos ataskaitoje.

Apsvarsčiusi savo galimybes ir suskirsčiusi darbus iniciatyvinė grupė pradėjo veikti.

Susitarę su mokyklos administracija, jie gavo leidimą įvairius renginius organizuoti mokyklos patalpose.

Taigi moksleiviai išplatino kvietimą į pirmąjį vakarą. „Išrinkti temą šiam vakarui nebuvo sunku, nes artėjo Kalėdos ir Naujieji metai. Padarėme skaidrių pristatymą su įdomia informacija apie Kalėdas. O po skaidrių peržiūros surengėme viktoriną. Už kiekvieną teisingą atsakymą viktorinos dalyviai gavo po dovanėlę. Po žaidimų jaunimo laukė šokiai.“ – rašoma ataskaitoje. Iniciatoriai tvirtina, kad visi moksleiviai labai patenkinti nauja pramoga jaunimui. Jie tiki, kad tokių susirinkimų ateityje bus daug, nes „kasdien mums kyla vis daugiau minčių, kaip paįvairint vakarus, kad jie būtų ne tik smagūs, bet ir naudingi“.

Didžiausias iškilęs sunkumas įgyvendinant iniciatyvą M. Balinskio vidurinės mokyklos devintokams, kaip ir daugeliui moksleivių, buvo laiko trūkumas: sunku surasti visiems tinkamo laisvo laiko, nes pamokų tvarkaraščiai skirtingi ir labai įtempti.

Iniciatyvinei grupelei padėjo klasės draugai ir jų lietuvių kalbos mokytoja Jelena Sinkevič.

Iniciatyvos aprašymas čia