Įgyvendinta: Aktyvesnis mokyklos gyvenimas ir moksleivių parlamentas


Vilniaus „Sietuvos“ vidurinės mokyklos 8–10 klasių moksleivių iniciatyvinė grupė (iš viso 10 atstovų) ėmėsi iniciatyvos ir išsprendė ilgai sirpusią mokyklos problemą: renginių trūkumą mokykloje bei mokinių parlamento neveiksmingumą.

Kaip rašoma iniciatyvų ataskaitoje, pagrindinė visus erzinusi problema buvo mokyklos mokinių parlamento neveiksmingumas, o to pasekmės – renginių ir išvykų trūkumas. „Mokykloje niekas nevyksta, nuobodu, trūksta popamokinės veiklos“. Aktyvių moksleivių tikslas buvo suburti naują iniciatyvių žmonių grupę ir atgaivinti mokinių parlamento veiklą: organizuoti daugiau renginių (kultūrinių, sportinių, šventinių), išvykų ir  įgyvendinti veiklių mokinių/mokytojų idėjas.

Iniciatorių komanda pasiskirstė darbais ir ėmė įgyvendinti pirmąjį savo sumanymą – išrinkti naują moksleivių parlamentą. Netruko iškilti sunkumų – taip visada atsitinka, kai bandai išjudinti ir išvalyti stovintį vandenį. Bet tiktai kliūtys ir jų įveikimas tą užrūgusią pelkę ir atgaivina!

Moksleiviai turėjo įtikinti mokyklos administraciją ir, svarbiausia, savo draugus, bendramokslius sudominti visuomenine veikla.

Rezultatas negali nedžiuginti, nes „Sietuvos“ vidurinėje mokykloje iš tiesų susibūrė nauja aktyvių žmonių grupė, kuri ir buvo išrinkta į mokyklos parlamentą.

Aktyvieji mokyklos bendruomenės atstovai tuoj pateisino savo gerą vardą: mokykloje moksleivių iniciatyva suorganizuoti svarbūs renginiai (Japonų kultūros vakaras, renginys „Sietuvos Talentai“, Tolerancijos dienos minėjimas), kas savaitę (trečiadieniais) vyksta filmų peržiūros mokyklos bibliotekoje.

Iniciatoriai džiaugiasi, kad sulaukia palaikymo iš mokinių, mokytojų, administracijos. Visus kultūrinius renginius (koncertus) globoja muzikos mokytojas. Naujasis parlamentas vaisingai bendradarbiauja su bendruomenine organizacija TOKI (Japonija šiandien).