Įgyvendinta: Bendruomenės diena „Visi skirtingi – tuo ir turtingi“


Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos mokinių taryba (21 moksleivis) įgyvendino iniciatyvą, kurios tikslas buvo sukurti palankią aplinką skirtingoms bendruomenės kartoms susitikti, pabendrauti, pasimokyti vieniems iš kitų. Moksleivių pasirinkta iniciatyvos forma – didelis bendruomenės renginys „Visi skirtingi – tuo ir turtingi“.

Moksleiviai sako, kad jų renginys „paskatino žmonių solidarumo jausmą, sustiprino tėvelių, globėjų ryšius su mokyklos bendruomene, nes mūsų mokykla kuriama kaip šeimai ir visuomenei atviras kultūros židinys“. Iniciatoriai tiki, kad po šios iniciatyvos kiekvienas bendruomenės narys buvo „paliestas“ ir pasijuto bendruomenės dalimi. Tikimasi, kad tokia bendruomenės diena taps tradicine, o pagarba, solidarumas tarp bendruomenės narių vis stiprės.

Mokinių taryba pradėjo siekti savo tikslo nuo anketos. Jie apklausė moksleivius, mokytojus ir tėvus, kokio renginio jie norėtų, išsiaiškino kiekvienos grupės interesus. Tada surengė neformalų susitikimą su mokinių tėveliais, seneliais ir globėjais; susitikimo metu visa bendruomenė pasiskirstė atsakomybėmis, suplanavo veiklas pagal kiekvieno patirtį, įgūdžius ir gabumus.

 

Gruodžio 14 d. buvo didžioji diena: „pradinių klasių mokiniai gamino kalėdines dekoracijas ir jomis puošė mokyklos vidinį kiemelį bei eglutes prie mokyklos įėjimo; 5a ir 5c karpė karpinius ir jais puošė aktų salę; 5b savo klasėje gamino papuošalus bei atvirukus Kalėdoms; 5d darė kalėdinius skirtukus; 6a gamino ir kepė kalėdinius meduolius; 6b gamino suvenyrus iš vilnos; 6c – įvairius rankdarbius; septintokai dalyvavo tėvelių M. Kliknos ir J. Šimaitienės surengtoje užduočių popietėje; aštuntokai sporto salėje rengė šeimų netradicinių rungčių varžybas; devintokai ir dešimtokai gamino atvirukus.“ – rašoma ataskaitos anketoje.

Iniciatoriai džiaugiasi, kad mokyklos bendruomenės nariai patenkinti renginiu ir nori ją padaryti tradicine.  

Informaciją apie įvykdytą iniciatyvą skelbė ne tik mokyklos interneto svetainė www.saltiniomokykla.lt, bet ir rajono svetainė www.raseiniskis.lt.

Moksleiviams iniciatyvą įgyvendinti padėjo mokyklos administracija ir visi dalyvavę moksleiviai, tėveliai, mokytojai.

Iniciatyvos aprašymas čia