Įgyvendinta: Moksleivių televizija mokykloje


Kėdainių „Ryto“ pagrindinės mokyklos aštuntokai subūrė pertraukų gerinimo planą „Mokyklos TV: MATAU. GIRDŽIU. RODAU“ ir išsprendė „mokyklinės“ informacijos sklaidos ir nuobodulio problemą.

Ilgųjų pertraukų metu mokyklos fojė dabar transliuojama moksleivių televizija „MGR“ (matau, girdžiu, rodau). Moksleivių televizijos programoje rodomi trumpi filmukai, parengti informaciniai reportažai, laida „Klausimėlis“ (jie klausinėja mokinių ir mokytojų, o atsakymus pakomentuoja konkrečios srities specialistas), jų pačių sukurtos videoreklamos. Iniciatoriai patenkinti, nes, kaip jie sako, „Patyrėme kūrybos džiaugsmą…“

Moksleivių komanda, pasivadinusi „Pačiuožę, bet nenučiuožę“ sako supratusi, kad „televizija yra puiki problemų ir džiaugsmų viešinimo priemonė, todėl kartais net tiesiogiai paaiškina gerus pokyčius, įkvepia entuziazmo, telkia bendruomenę“.

Be to, moksleiviai ilgųjų pertraukų metu dabar turi, ką veikti, todėl ir mokytojams lengviau budėti. O iniciatoriai džiaugiasi įgiję filmavimo, žurnalistinio ir opertorių darbo patirties.

„Mokiniams ir mokytojams mūsų iniciatyva labai patiko, kai kurie džiaugėsi pirmą kartą išvydę save televizijos ekrane, kai kurie juokdavosi iki ašarų iš savo neapgalvotų atsakymų, o sužinoję teisingą atsakymą sakė, kad po mūsų laidos tikrai žinos. Sulaukėme daug pagyrų ir iš mokytojų. Mūsų iniciatyva džiaugėsi ir mokyklos direktorius. Patenkinti ir tėvai, kad užsiimam smagia ir naudinga veikla. Net per atostogas kuriam reportažą, kuriuo nustebinsim bendraamžius pirmą dieną po atostogų. Mokiniai laukia kiekvienos laidos.“ – rašoma ataskaitoje.

Šią kūrybingą moksleivių iniciatyvą pastebėjo ir Kėdainių rajono laikraštis.

Moksleiviams padėjo mokyklos neformaliojo ugdymo organizatorė SigitaVievesienė.

Iniciatyvos aprašymas čia