Moksleiviai kurs dovanas, socialines reklamas, mokysis diplomatijos ir verslumo


Kovo 8 d. (penktadienį) 10.00–15.30 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25 Vilnius) rengiamos kūrybinės dirbtuvės moksleiviams, kurių metu sukurti darbai keliaus pas globos namuose gyvenančius vaikus ir senelius, o sukurtos socialinės reklamos papuoš viešąsias miesto erdves.

 

Įvairių sričių kūrybines dirbtuves ves žymūs menininkai, jaunimo lyderiai, verslininkai. Planuojama sulaukti apie 700 moksleivių iš 30 Lietuvos miestų ir miestelių. Dirbtuvėse dalyvausiantys moksleiviai 2012–2013 m. dalyvavo pilietinių iniciatyvų skatinimo projekte ir sprendė opias savo bendruomenės (miesto, miestelio ar mokyklos) problemas. Jauni žmonės savarankiškai įgyvendino apie 70 gerų darbų: pavyzdžiui, atstatė sugriuvusią miesto autobusų stotelę, užtaisė mokyklos automobilių aikštelės duobes, savo mokyklose įkūrė jaukias poilsio erdves, labiausiai teršiamose miesto vietose pastatė atnaujintas šiukšliadėžes, surengė labdaros, atšvaitų, gyvūnų globos, ekologinio švietimo akcijų, lankė apleistus senolius ir kt.

Pavasarinių dirbtuvių „Draugas draugui“ dalyviai patys kurs ir gamins stalo žaidimus vaikų globos namų gyventojams. Kūrybinio užsiėmimo „Dekoratyvūs EKO sprendimai“ metu seni buities rakandai pavirs interjero puošmenomis. Šiose dirbtuvėse sukurtus darbus moksleiviai taip pat ketina dovanoti globos namuose gyvenantiems vaikams.

Dirbtuvių „Šiltos dovanos“ dalyviai kartu su dailininke ir neformaliojo švietimo mokytoja Virginija Stakionienė vels riešines senjorams. Senelių namų gyventojams bus skirti ir fotomenininkės Linos Brazau (Brazauskaitės) dirbtuvėse „Mes jūsų nepamiršom“ įvairiomis fotografijos technikomis sukurti atvirukai.

Dirbtuvėse „Surink po manęs“ kartu su dizaineriu Andrejumi Miakinkovu moksleiviai kurs socialinės reklamos stendus, įspėjančius apie pareigą rūpintis ne tik savo augintiniais bei ir jų teršiama aplinka. Šiuos stendus planuojama pastatyti įvairiose miesto erdvėse.

„Forumo teatro“ (vadovė Rimanta Vaičekonytė) dirbtuvėse dalyviai bandys scenoje sumodeliuoti ir išspręsti problemas, su kuriomis moksleiviai susiduria dažniausiai. Kas auka, o kas skriaudikas, ar visada kalta tik viena pusė – tokius ir panašius klausimus sprendžia žiūrovai, kurie „Forumo“ teatre bet kada gali įsijungti į improvizuojamą vaidinimą ir kardinaliai pakeisti visą situaciją.

Įkvėpimo kūrybai moksleiviai semsis jaunimo leidinio Crazy Ideas įkūrėjo Mindaugo Oželio dirbtuvėse „Crazy Faktorius“. Čia dalyviai sužinos, kaip gimsta Crazy (angl. beprotiškos, keistuoliškos) idėjos, kokia jų prasmė ir kaip jas kurti bei įgyvendinti?

Užsiėmimo „Laimi tie, kas turi tikslą ir jo siekia“ (vad. Margo Karachanova) dalyviai ieškos atsakymų, kaip šiame permainingame pasaulyje būti priekyje, kaip kalba lyderiai, kaip nugalėti scenos baimę. Lietuvos moksleivių sąjungos atstovai ves praktinį užsiėmimą  „Kas iš tiesų yra komanda?“, kuriame atskleis, kaip grupę bendraminčių paversti kryptingai tikslo siekiančia komanda, kaip „uždegti“ savo bendraamžius, kas, kaip ir kada tampa lyderiu.

Lina Sodžiūtė, nevyriausybinės organizacijos „Profat“ vadovė, padės moksleiviams pasimatuoti  „verslininko avatarą“ ir įveikti tris iššūkius: darbą komandoje, įtaigią kalbą ir derybas.

Lietuvos moksleivių parlamento Kūrybinėje sesijoje jaunimas gilinsis, kaip veikia demokratija, kokias teises turi moksleiviai ir kaip jomis pasinaudoti.

Tarptautinės organizacijos YFU užsiėmime „Išbandyk, ar tu gali“ pasitelkus įvairius metodus dalyviai galės „išgyventi“ tokias situacijas, į kokias dažniausiai patenka į svetimą šalį mokytis ir gyventi išvykę moksleiviai, taip pat nagrinės kultūrų skirtumų, stereotipų, kultūrinio šoko temas, prisitaikymo naujoje bendruomenėje problemas. Kartu su M. Riomerio universiteto Debatų klubo nariais moksleiviai gilinsis į debatų meną. 

Kūrybinės dirbtuvės – projekto „Atviras kodas PILIETIS“ dalis. Projektą  vykdo neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“ ir partneriai: viešoji įstaiga Lygių galimybių plėtros centras, viešoji įstaiga „Europos namai“, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija, viešoji įstaiga „Profat“. Projektas finansuojamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ įgyvendinimo VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.

Daugiau informacijos:
Jūratė Janavičienė

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro

Ryšių su visuomene specialistė

el. p. jurate.j@lvjc.lt , tel. (8 5) 2054 705