Simpatiškiausios iniciatyvos autoriai keliaus į Briuselį


Beveik mėnesį trukę labiausiai patikusios iniciatyvos rinkimai Facebooke baigėsi vienareikšmiška Giedraičių kultūros centro komandos „ArtLab“ pergale. Keturi moksleiviai ir juos lydintis suaugęs asmuo nusipelnė kelionės į Europos Parlamentą Briuselyje. 

Nuo 2013 m. vasario 8 d. iki 2013 m. kovo 1 d. piliečiai buvo kviečiami balsuoti už labiausiai jiems patikusią konkurso „Griebk jautį užragų“ iniciatyvą projekto Facebooko puslapyje „Atknisa, kai užknisa“. Keturių kūrybingų jaunų žmonių pilietinė iniciatyva „Įžiebkime Kalėdų žvaigždę“ surinko 1020 palaikymų. Iniciatyvos favoritės tikslas buvo suburti miestelėnus ir sukurti tradiciją švęsti didžiąsias metų šventes kartu.

Kaip jie tai padarė? Moksleiviai nusprendė suorganizuoti masinį Giedraičių renginį. Pirmiausiai jie kartu su miestelėnais puošė eglutę pačių gyventojų kurtais žaisliukais. Tada paruošė aplinką renginiui: „nuvalėme sniegą, sujungėme techniką ir t. t. Sutemus, apie 17 val. pradėjome šventę. Viskas prasidėjo vizualizacija ant seniūnijos pastato. Vėliau pasirodė mokyklos ansamblis, šokių grupė ir galiausiai Kalėdų senelis.“ Organizatorius nustebino entuziastingas miestelio gyventojų dalyvavimas renginiuose,  kuriuos pasiūlė moksleiviai. 

Tai rodo, kaip mažos gyvenvietės žmonės ilgisi kultūrinio gyvenimo, pramogų, įdomesnio laisvalaikio ir įvairesnio bendravimo tarpusavyje. 

Giedraičių gyventojai įrodė, kad jie vieningi ne tik tada, kai šokama aplink kalėdinę eglutę, bet ir Facebooko „varžytuvėse“. Reikia tikėtis, kad jų vienybė neapleis ir iškilus didesniems iššūkiams. Juk toks ir turėtų būti sąmoningų piliečių miestelis, šalis, pasaulis!

Projekto „Atviras kodas: Pilietis“ komanda sveikina iniciatyvos autorius ir pagrindinius atlikėjus: Austėją Putnaitę, Bernadetą Cicėnaitę, Beną Cicėną, Tomą Ginevičių ir linki malonios viešnagės Briuselyje, kur juos pasitiks ir paglobos Lietuvos atstovas Europarlamente profesorius Leonidas Donskis.

Pilietinių iniciatyvų konkursas „Griebk jautį už ragų“ vyko nuo 2012 m. lapkričio 5 d. (iki šios dienos moksleiviai turėjo užregistruoti savo iniciatyvas projekto svetainėje) iki 2013 m. sausio 7 d. (iki šios dienos moksleiviai turėjo įgyvendinti savo užregistruotas iniciatyvas). Konkurso metu buvo užregistruota 77 iniciatyvos, o iki galo nuėjo ištvermingiausi 39-ių pilietinių iniciatyvų autoriai – iš viso daugiau kaip 350 moksleivių. Visos iniciatyvos skelbiamos svetainėje www.placiau.lt