Moksleiviai gali ir turi jungtis prie veikiančių socialinio solidarumo programų arba kurti savas


Neseniai praūžusi „Maisto banko“ akcija pasiekė rekordinių aukštumų – nepasiturintiems maisto produktų surinkta už 907 000 litų. 

Įvairiuose prekybos centruose šią akciją įgyvendina aktyvaus biuro koordinuojami savanoriai, pasitinkantys pirkėjus prie įėjimo į prekybos salę, dalijantys informacinę medžiagą, kuri ragina pagal galimybes nupirkti bėdoje atsidūrusiems žmonėms ilgiau galiojančių prekių – dažniausiai miltų, cukraus, makaronų, kruopų ir kt.

Kodėl patys prekybos centrai neaukoja šių ne pačių brangiausių produktų, akcijos sklaidoje pernelyg neakcentuojama, matyt, jų indėlis – tai savanorių įsileidimas, galimybė žmonėms įsigyti daugiau maisto. „Didieji Lietuvos prekybos centrai padeda organizuoti „Maisto banko“ akciją ir ją remia iš dalies finansuodami tiesioginius „Maisto banko“ akcijos kaštus (plakatų, skrajučių gamybą ir pan.). Parduotuvių administracija teikia visokieriopą pagalbą „Maisto banko“ akcijos savanoriams – padeda įsirengti maisto surinkimo punktus, išdėstyti reklaminę medžiagą ir pan.“, rašo „Maisto banko“ tinklalapis. Tiesa, „IKI“ tinklas kiek ankstėliau yra skelbęs, kad skiria labdarai gėrybes, kurios artėja prie galiojimo pabaigos. Atrodo, ir avis sveika (produktai lieka neišmesti ir nesupūdyti), ir vilkas sotus... bent laikinai.

O kuo skurstantieji, nuskurdusieji ir alkstantieji gyvena tarp akcijų?

Ką gi, bent jau Vilniuje veikia labdaros valgyklos – vienas remia savivaldybė, kitas religinės bendrijos. Jos veikia kelias valandas maždaug pietų metu, tačiau žmonės čia maitinami pateikus „talonus“. Už juos kai kuriose valgyklose galima gauti ir maisto produktų, iš kurių žmonės patiekalus gaminsis namuose, jei juos turi.

Žinoma, skurstantiems žmonėms ir šeimoms reikia ne tik maisto produktų, bet ir drabužių, baldų, kitų daiktų. Šioje srityje paminėtina iniciatyva – pagalbadaiktais.lt. Čia galima paaukoti bet kurios paskirties, dažnai savininkui net nebereikalingų daiktų, o jų stokojantieji – skelbti, kokio dalyko jiems labiausiai reikia.

Jei esate linkę atsisakyti ne vien daiktų, bet ir dalies piniginių lėšų vardan patekusių į bėdą, vykdančių savanorišką pilietinę veiklą, padedančių vaikams, jaunimui, šeimai, neįgaliems žmonėms ir kt., verta pasidairyti efektyviame aukojimo portale www.aukok.lt. Čia ne tik suplaukia platus paramos, labdaros ir pilietinės veiklos organizacijų bei projektų spektras, bet ir taikomos priemonės jų skaidrumui ir atskaitingumui prižiūrėti, rūpinamasi iniciatyvų nekomerciškumu, aktualumu, efektyvumu.

Moksleiviai, pasitelkdami savo galimybes ir kūrybiškumą, ir patys galėtų organizuoti socialinio solidarumo kampanijas savo bendruomenėse arba jungtis jau prie veikiančių programų.

www.placiau.lt