ŠOK Į TVARAUS GYVENIMO STILIŲ!


 
Gyventi tvariai – protingai eikvoti žemės resursus, kad patogiai čia gyventi galėtų ir ateinančios kartos – kviečia Lietuvoje ir visame pasaulyje rengiama Visuotinio švietimo savaitė. Šią savaitę, lapkričio 16–24 d., skirtingose pasaulio šalyse, taip pat ir Lietuvoje, vyks šimtai renginių.
Tai 2013 lapkričio 16–24 d. Lietuvoje ir visame pasaulyje vyksiančios Visuotinio švietimo savaitės šūkis.

Visuotinio švietimo savaitę vyksta renginiai, skirti globaliojo pilietiškumo skatinimui tarp vaikų, jaunimo ir mokytojų.
Žmogaus veiklos sukelta klimato kaita, gyvūnų ir augalų įvairovės nykimas bei resursų mažėjimas rodo, kad žmonijos poveikio aplinkai limitai – ženkliai viršijami. Pagal „Global Footprint Network“, šiuo metu žmonijos sunaudojamų resursų atstatymui ir taršos neutralizavimui reikėtų 1,4 Žemės. Žmonijos  apkrova (ekologinis pėdsakas) Žemei ir toliau nenumaldomai didėja.
Šių metų Visuotinio švietimo savaitės organizatoriai kviečia visas ugdymo įstaigas  pasitikrinti, kaip jos prisideda prie planetos išsaugojimo – kiek tvari yra mokyklos kasdienybė, kokius tvaraus ir atsakingo gyvenimo įgūdžius ugdosi moksleiviai, lankydami mokyklą ir stebėdami jos aplinką. Ar mokykloje yra sąlygos rūšiuoti atliekas? Ką valgo moksleiviai valgykloje? Kaip rengiasi? Ar taupiai mokykloje naudojami energijos, vandens ištekliai? Kaip moksleiviai atvyksta į pamokas? Kokios priemonės naudojamos mokyklos valymui, remontams? Ar vaikai supažindinami su paprastom ir patraukliom išteklių taupymo idėjom? Kokia socialinė aplinka?
Daug klausimų ir dar daugiau galimų atsakymų variantų. Juos analizuodami moksleiviai gali formuotis savo atsakingo vartojimo įgūdžius, o mokyklos gyvenimas gali tapti tvaraus gyvenimo stiliaus pavyzdžiu.
 
Daugiau informacijos čia