Jau prasidėjo pilietinių iniciatyvų skatinimo dirbtuvės moksleiviams


Malonu pranešti, kad projekto „Atviras kodas: pilietis“ užmestas idėjų žvejybos tinklas jau netuščias. Idant idėjos, iniciatyvos aktyviau ir drąsiau plauktų į tinklą, moksleiviai kviečiami dalyvauti pilietinių iniciatyvų skatinimo dirbtuvėse savo arba artimiausioje mokykloje.

Jau įvyko trejos dirbtuvės: Zarasų Ąžuolo gimnazijoje sausio 16 d., o sausio 17 d. – Verdenės vidurinėje mokykloje, Paberžėje, Vilniaus rajone ir Ignalinos rajono gimnazijoje; sausio 24 d. Vytauto Didžiojo gimnazijoje Trakuose ir Radviliškio V. Kudirkos pagrindinėje mokykloje; sausio 25 d. Šiaulių Gytarių progimnazijoje; vasario 2 d. Kauno M. Mažvydo vidurinėje mokykloje ir Tauragės Versmės gimnazijoje; vasario 3 d. Telšių „Ateities“ vidurinėje mokykloje.

Artimiausios dirbtuvės vyks:
Vasario 8 d. VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje, 
Vasario 9 d. Kėdainių M. Daukšos pagrindinėje mokykloje, 
Vasario 9 d. Marijampolės Jono Totoraičio pagrindinėje mokykloje,
Vasario 10 d. Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinėje mokykloje,
Vasario 13 d. Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijoje,
Vasario 14 d. Alytaus Šaltinių pagrindinėje mokykloje,
Vasario 15 d. Mastaičių pagrindinėje mokykloje,
Vasario 20 d. Kauno r. Garliavos vidurinėje mokykloje,
Vasario 21 d. Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje,
Vasario 24 d. Ukmergės r. Taujėnų vidurinėje mokykloje,
Vasario 28 d. Vilniaus Sietuvos mokykloje.


Kas yra pilietinių iniciatyvų skatinimo dirbtuvės?
Paprastai tariant, tai – idėjų generavimo dirbtuvės, kurias veda pilietiškumo trenerių komandos. Dirbtuvės vyksta/vyks daugelyje Lietuvos mokyklų. Trukmė – 8 akademinės valandos. Jų metu treneriai Jums pristatys projektą „Atviras kodas: PILIETIS“, supažindins su komandos formavimo, komunikacijos, kūrybiškumo, problemų sprendimo užduotimis ir sprendiniais. 

Kam reikalingos iniciatyvų skatinimo dirbtuvės?
Dirbtuvių tikslas – suburti kuo daugiau tavo draugų, kad visi kartu, 8 akademinėms valandoms atitrūkę nuo pamokų, savo dėmesį sutelktumėte į jūsų galimybes keisti aplinką, kurioje gyvenate. Dirbtuvėse žaidžiami psichologiniai-socialiniai žaidimai, vyksta diskusijos, eksperimentai. Treneriai pristato greičiausią ir efektyviausią būdą, kaip galvoje plevenančią idėją paversti realybe. 

Kaip patekti į dirbtuves?
Beveik iki Kalėdų mokyklos (moksleiviai ir mokytojai) buvo kviečiami registruotis į pilietinių iniciatyvų skatinimo dirbtuves, kurias nuo 2012 m. sausio daugumoje Lietuvos mokyklų ves kūrybinga pilietiškumo trenerių komanda. Iišsiaiškink (paklausk mokytojo), ar tavo mokykla užsiregistravo. Blogiausiu atveju – rašyk pilietiškumo tarnams čia.