ĮGYVENDINTA iniciatyva „Pakeiskime mokyklos sienas“


Ką daryti, kai iki gyvo kaulo įgrista nuobodžios mokyklos sienos? Į galvą ima lįsti įvairios mintys: bėgti iš pamokų, pakentėti iki dvyliktos klasės ir su visam užtrenkti mokyklos duris, koridoriais vaikščioti užsimerkus, apgraibom, arba – ! – imtis iniciatyvos ir pakeisti tai, kas nepatinka. 

Šį problemos sprendimo būdą pasirinko šeši garbingi Šiaulių Gytarių progimnazijos moksleiviai (14–16 m.). Jie sugalvojo, kad žaismingai išmarginti nuobodžias mokyklos sienas turėtų būti ne taip jau sunku, o rezultatu džiaugtųsi visa mokyklos bendruomenė.

Sėkmingai atlaikę mokyklos administracijos priekaištus, jaunuoliai galų gale įtikino vyresnybę įsigilinti į jų pasiūlymą ir atidžiai įsižiūrėti į moksleivių paruoštą mokyklos sienų vizualizaciją. Be to, šeši mokyklos iniciatoriai sulaukė gausios ir kitų moksleivių paramos. Galų gale projektas buvo patvirtintas.

Rezultatas pranoko lūkesčius! Mokyklos sienos dabar jaunatviškos, spalvingos, šiltos. Toks mažmožis, bet suteikia tiek malonumo. Sienos tikrai džiugina visą bendruomenę, ir džiugins tol, kol pabos, kol kiti moksleiviai parodys savo iniciatyvą, kol vėl bus perdažytos ar išklijuotos nuotaikingais fototapetais. Juk mokykla yra tų, kurie ją lanko. Moksleiviai ir turi ją kurti.