Sedos autobusų stotelės renovacija


Visi žino, kaip, švelniai tariant, liūdnai ir nykiai atrodo tūla miesto ar miestelio autobusų stotelė. Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokiniai per savo mokyklos langus mato būtent tokį vaizdą. Prieš ketverius metus renovuota Sedos stotelė šiandien vėl nuniokota. Todėl gimnazijos mokinių taryba (17–18 m. gimnazistai) ėmėsi iniciatyvos – neįtikėtina! – iš naujo suremontuoti autobusų stotelę.

Moksleivių motyvai ypač pilietiški ir brandūs. Kadangi šioje Sedos stotelėje autobusų laukia daugiausiai moksleiviai, gimnazijos mokinių taryba stoiškai prisiima atsakomybę už stotelės nuniokojimą ir rūpinasi apginti gimnazijos garbę. Savo iniciatyvos registracijos anketoje jie rašo: „Kadangi dažniausi jos lankytojai – gimnazijos mokiniai (ten jie po pamokų laukia autobusų namo), manoma, kad stotelės nusiaubimas didžiąja dalimi – jų darbas. Siekdami apginti gimnazijos ir Sedos garbę, nusprendėme padedant visai mokyklos bendruomenei iš naujo suremontuoti autobusų stotelę.“

Moksleiviai tikisi, kad suremontuota Sedos stotele džiaugsis ne tik joje kasdien autobusų lūkuriuojantys moksleiviai, visa miestelio bendruomenė, bet ir kiekvienas į Sedą autobusu atvykęs svečias, ar pravažiuojantis keleivis. Mat „Seda yra septynių kelių sankirtoje, tad stotelė, pirmoji pasitinka daugumą miestelio svečių,“ – rašoma registracijos anketoje. 

Moksleiviai savo idėjos įgyvendinimą suskirstė į keletą svarbių etapų. 

Jie jau paskelbė gimnazijos mokinių tėvų ir Sedos gyventojų aukų rinkimą (prašo aukoti pagal galimybes, bet ne mažiau nei 10 Lt). Pagal grafiką kiekviena klasė (daugiausiai berniukai) eina dirbti prie remonto darbų. Atliekami šie darbai: 1) nuimti sulaužytas stotelės gipso plokščias; 2) išlyginti sienas; 3) prikalti medinius profilius; 4) pritvirtinti pusrąsčius; 5) juos nudažyti; 6) perdažyti likusią nenugriautą stoties dalį; 7) virš stoties pastato pakabinti užrašą „Seda“, kuris buvo nuimtas 2008 m. renovacijos metu. 

Iniciatoriai susirado ir solidžios pagalbos: „Prie idėjos įgyvendinimo ketina prisidėti visa miestelio bendruomenė ir net Sedos klebonas. Vyresnieji gimnazijos mokiniai kartu su technologijų mokytoju Dariumi Purkėnu ir mokyklos ūkvedžiu Leonu Derkinčiu jau išmatavo ir apskaičiavo remontuojamos stotelės plotą, reikalingų remontui medžiagų kiekį. Tarp pradinių klasių paskelbta akcija „Akmenėlis“, kurios metu mažieji mokyklos mokiniai rinks gražiausius jiems akmenukus, o surinktais akmenukais bus apklijuotos stotelės kolonos. Vietinės parduotuvės „Puokštė“ savininkas Laimonas Pocevičius sutiko padėti renkant skatindamas Sedos gyventojus taip pat prisidėti prie idėjos įgyvendinimo ir paaukoti gražesnės stotelės remontui (suskaičiuota, kad vien remonto medžiagos kainuos apie 4000 Lt). Aukos stotelės remontui jau renkamos ir iš moksleivių tėvelių. Medžiagomis ir darbo įrankiais mus remia „Telšių regiono keliai“, tiksliau „Mažeikių kelių tarnybos“ viršininkas Silvestras Michejenko, taip pat gimnazijos vadovai.“ – Rašoma anketoje.

Tokie moksleivių  iniciatyvų įgyvendinimo planai įkvepia ir stiprina viltį, kad jauni ir, sakytum, nepatyrę, naivūs, o gali padaryti tiek daug. Pagarba!