Atšvaitai atšvaistai at-švaitai atšvaitai-tai


Lietuva yra šalis tamsi: niūraus, pažliugusio klimato, dulksva. Tiesą sakant, čia žmonės turėtų būti savaime fosforiniai arba ištisus metus nešioti prie kaktos prisiklijavę atšvaitus. Jau šis tas būtų, jei bent tamsiu paros metus žmonės segėtų šviesos reflektorius. Tokios iniciatyvos griebėsi Raseinių rajono Šiluvos vidurinės mokyklos dešimtokai.

Pagalvoję, kas jiems kelia didžiausią nerimą, jie nusprendė – nesaugumas kelyje. Todėl savo iniciatyva jie sieks, „kad visi mokyklos mokiniai būtų matomi tamsiu paros metu, kad turėtų ir nešiotų atšvaitus ir suprastų savęs saugojimo svarbą.“ – rašoma registracijos anketoje.

Savo darbų planą moksleiviai suskirstė į kelis svarbius etapus:

1. Pirmiausiai, jie intensyviai ieško rėmėjų ir lėšų daugybei reikalingų atšvaitų įsigyti. 2. Kartu organizuoja saugaus eismo akciją mokykloje ir Raseinių kelių policijos atstovo paskaitą apie saugumą kelyje. 3. Akcijos metu moksleiviams bus dalijami atšvaitai. 4. Planuojamas ilgalaikis moksleivių atšvaitų segėjimo monitoringas ir draugiška kontrolė („Stebėsime ir tikrinsime, ar mokiniai nešioja atšvaitus“).

Iniciatoriai mano, kad tokia akcija labai reikalinga, nes ne tik užtikrina mokinių saugumą kelyje, bet kartu padės ir vairuotojams, be to, bus ramesni moksleivių tėvai.

Šią pilietinę iniciatyvą įgyvendinti moksleiviams padės Raseinių kelių policija, dosnieji rėmėjai, žmogaus saugos mokytoja Renata Šauklienė, specialioji pedagogė Sigita Šedienė ir mokyklos socialinis pedagogas Ramūnas Kalinauskas.