Būti žmogumi: visi už vieną ir visus


Skuodo rajono, Mosėdžio gimnazijos trečiosios gimnazijos klasės (3b) moksleiviams nereikėjo ilgai galvoti problemų, kurias norėtų išspręsti. Serga jų klasės draugas, kuriam jie nori kaip įmanydami padėti. 

Gimnazijos trečiokai (kitaip – vienuoliktokai) įgyvendina iniciatyvą „Būti žmogumi...“. Savo registracijos anketoje jie cituoja Antuaną de Sant Egziuperi, kuris rašė, kad „Būti žmogumi reiškia būti atsakingam. Didžiuotis kiekviena savo draugų pasiekta pergale. Jaustis, kad kiekviena tavo plyta taip pat prisideda prie pasaulio statybos“.

Taigi klasė nori į pasaulio statinį įcementuoti artimo meilės, solidarumo, gailestingumo jausmus. Jie organizuoja labdaros akciją, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos sergančio klasės draugo tėvams. Taip pat gamina įvairius rankdarbius, atvirukus, kuriuos patys padovanos Kauno klinikinėje ligoninėje besigydantiems vaikams.

Tokios iniciatyvos prasmė ir nauda neabejotina. Bendraamžių troškimas padėti, entuziazmas ir meilė tikrai veikia – kartais geriau nei vaistai. Linkime sveikatos ir šilumos. 

Įgyvendinta čia