ĮGYVENDINTA: Kuo daugiau Dienų be automobilio!


Raseinių Šaltinio pagrindinė mokykla rugsėjo pabaigoje surengė Dieną be automobilio, kurios įspūdžių tiek, kad užtektų savaitėms, mėnesiams... iki kitų metų? Gerai būtų, kad diena be automobilio būtų ne šventė, o kasdienybė.

Kiekvieną rugsėjį visose Europos sąjungos šalyse skelbiama Europos judrioji savaitė. Šiemet ji vyko rugsėjo 16–22 dienomis. Šia iniciatyva siekiama keisti žmonių keliavimo įpročius ir atkreipti dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai bei patiems prisidėti prie švarios aplinkos saugojimo. Raseinių Šaltinio pagrindinė mokykla noriai prisijungė prie šios akcijos ir rugsėjo 18 d. organizavo savo„Dieną be automobilio“. 

Kaip iniciatyvos vykdytojai pasakoja savo anketoje: „Tą dieną ir dideli, ir maži į mokyklą keliavo pėsčiomis, dviračiais, riedėjo paspirtukais, riedučiais, net vaikišku vežimėliu ir kojokais.

Buvo ir tokių, kurie į mokyklą atžingsniavo pasiramstydami šiaurietiško vaikščiojimo lazdomis. Mokiniai labai stengėsi kuo išradingiau išpuošti savo bemotores transporto priemones ir sudalyvauti  Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos mokinių tarybos rengtoje parodoje „Išradingiausia bemotorė transporto priemonė“. Išradingiausių bemotorių transporto priemonių savininkai buvo apdovanoti padėkos raštais ir sportinėmis kuprinėmis su atšvaitais.“

Prisidėdami prie šios iniciatyvos mokiniai išreiškė savo rūpestį aplinkos problemomis, taip pat įrodė, jog įmanoma keisti savo įpročius ir ragino visus bendruomenės narius imti gerą pavyzdį iš jų.

Moksleivių tarybai šią iniciatyvą įgyvendinti padėjo visa mokyklos bendruomenė. Apie akciją visuomenę informavo Raseinių krašto televizija, kuri parengė reportažą apie „Dieną be automobilio“ Raseinių Šaltinio pagrindinėje mokykloje. Mokyklos administracija parėmė šią akciją įsteigdama prizus ir padėkos raštus.