Bendruomenės diena: „Visi skirtingi – tuo ir turtingi“


Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos Mokinių taryba nesnaudžia: gruodžio mėnesį jų mokykloje vyks visai rajono bendruomenei reikšmingas renginys – bendruomenės diena „Visi skirtingi – tuo ir turtingi“. 

Moksleiviai sumanė sukurti palankią aplinką skirtingoms bendruomenės kartoms susitikti, pabendrauti, pasimokyti vieniems iš kitų. Tokią terpę jie sukurs rengdami bendruomenės dieną savo mokykloje, į kurią susirinks ne tik moksleiviai, tėvai ir mokytojai, bet ir Raseinių krašto istorijos muziejaus darbuotojai, kurie supažindins dalyvius su senaisiais pamatais, padės surengti kūrybines dirbtuves. Anketoje rašoma, kad toks renginys paskatins žmonių solidarumo jausmą, taip pat ugdys kultūrinę, istorinę, estetinę ir socialinę pagarbą. Taip pat anketoje rašoma, kad jų „Mokykla kuriama kaip šeimai ir visuomenei atviras kultūros židinys“.

Kaip atrodys tokia grandiozinė bendruomenės diena? Pirmiausiai iniciatoriai viską pradės nuo anketinės apklausos ir išsiaiškins, kokie yra mokyklos mokinių tėvelių, senelių ir globėjų pomėgiai, susiję su senaisiais amatais bei tautinėmis tradicijomis. 

 

Tada vyks neformalus susitikimas su mokinių tėveliais, seneliais ir globėjais, ir susitikimo metu visa bendruomenė pasiskirstys atsakomybėmis, suplanuos veiklas pagal kiekvieno patirtį, įgūdžius, gabumus. Planuojama, kad renginyje vyks šokių, dainavimo, siuvimo, karpymo, siuvinėjimo, kepimo, serviravimo, fotografavimo, šiuolaikinių technologijų naudojimo pamokėlės, kurias, pasidalindami savo patirtimi ir įgūdžiais, ves Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos mokiniai, jų tėvai, seneliai ar globėjai, mokyklos mokytojai. Raseinių krašto istorijos muziejaus darbuotojos supažindins su senaisiais amatais, t. y verpimu, lino kančia, karpiniais, – supažindins su senaisiais Lietuvos pinigais.

Tokia Bendruomenės diena, anot organizatorių, „padės mokiniui atsiskleisti socialinėje ir kultūrinėje erdvėje, brandins jo savimonę ir nuostatą, kad jis ne tik paprastas mokyklos mokinys, bet ir svarbus bendruomenės kūrėjas, atsakingas už jos raidą ir identiteto išsaugojimą“. Renginys stiprins ir tėvelių-globėjų ryšius su mokyklos bendruomene.

Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos Mokinių tarybai iniciatyvą įgyvendinti padės mokyklos administracija, Raseinių krašto istorijos muziejus, vietos spauda paskelbs straipsnių apie šią iniciatyvą.